Aşk ve Mavi Dizi Kıyafetleri

Aşk ve Mavi Dizi Hikayesi

Ali zengin ailenin 30 otuz yaşında olan bir oğludur. Daha önceden cinayete karışarak Ahmet isimli bir kişiyi öldürerek uzun süre hapis yatmıştır. Hapishanede yattığı zamanların kalan son günlerinde Mavi ile mektuplaştığı, tahliye olduğu ilk gün tanıştığı anda evlenme kararı alırlar. O kadar tutulu içinde hapishanede Mavi’nin mektuplaşmak için onu seçmesi kesinlikle tesadüf olmayacaktır. Ölen Ahmet’in Mavi kardeşi oluyor.

Aşk ve Mavi kıyafetleri
Aşk ve Mavi kıyafetleri

Mavi’nin, Ali evlenmesinin asıl nedeni hayatının kabusa dönmesine sebep olan abisinin katilini bulup onu evlendiği gün öldürmektedir. Fakat Mavi’nin bilmediği bir başka gerçek vardır. Cemal, Ahmet’in asıl katilidir. Ali’nin hapishanede yatma nedeni Abisin evli ve çocuklarının olmasıdır. Ailesini geride bırakmamak için böyle bir olaya kendini sokmuştur. Ali, Mavi’in kimliği evlilik işlerinde gördüğü sırada onun kim olduğunu anlamış fakat sevgisinden dolayı susup görmemezlikten gelmiştir. Mavi amacına ulaşma uğrunda düğün gecesi Ali’yi bıçaklar. Ali bu bıçaklamadan az bir yarayla kurtulur. Mavi’den şikayetçi olmaması için onunla beraber yaşamı şartı koyar. Mavi ve Ali arasında bundan sonra inanılmaz bir aşk başlamıştır. Her hafta Dizi Kıyafetleri ve sponsor markalarını sizlere yazımızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Aşk ve Mavi Keremcem Kazak
Aşk ve Mavi Keremcem Kazak için TIKLAYINIZ.

Oyuncu Kadrosu

Burcu Kıratlı ( Mavi )

Naif güzel bir baya olmasına rağmen bir o kadar da hırçın bir yapısı vardır. Genç yaşında kendisinden çok sevdiği abisini bir olay sonrası kaybetmiştir. Mavi’nin amacı kırılan onurlarını ve abisinin intikamını almaktır.Bu nedenle abisinin katili olarak bildiği Ali ile evlenmek gibi gözü karadır.

Keremcem (Yaman)

Fazlı Göreçki’nin aslında gayrimeşru oğludur. Fazıl’ın olan evliliği tehlikeye girmesin diye Annesi Şükrüye hamile kaldığı sırada kendinden onu uzaklaştırmıştır.

Kenan Bal (Fazıl)

Fazıl Ali’nin babasıdır. Toprak ağası ve geleneksek bir ailenin babasıdır. Zenginliğine zenginlik katma için topraklarına dahada çok toprak katmanın derdindedir. Ali’i diğer oğullarından daha çok sevmektedir. Ali’i kendisinden sonra ailenin reis’i olmaya hak görüyor. Çok sert olmasına rağmen merhametli bir yapısı da vardır.

Cüneyt Mete (Cemal)

Cemal, Ali’in abisidir. Kalbi buz gibi olan Cemal, iyi bir eş, iyi bir oğul ve iyi bir babadır. Karşısında kardeşi dahi olsa çıkarları uğruna karşısına çıkan kim olursa harcayabilir.

Alayça Öztürk (Safiye)

Safiye Cemal’in eşidir. Çıkarları uğruna politik davranan kurnaz bir kadındır. Kocasının kötü taraflarını görmeyecek kadar ona aşıktır.

Ayşegül Ünsal ( Hasibe)

Gözü kara olan Mavi’nin annesidir. Görgüsü olmayan, işine geldiği gibi politikacı davranan paraya düşkün bir kadındır. Tek derdi konağa yerleşip kızının yanına gitmektedir.

Birgül Ulusoy (Birgül)

Konağın eski hizmetçisidir. İşlerinde hamarat becerikli bir kadındır. Her şeyden haberdar gözü kulağı açıktır. Konakta olanları ailesi kadar yakın gördüğünü söyler ama yaşayamadığı gençliği ve kuramadığı yuvanın tek sebebi olarak Birgül’ü görür. Hırçını bazen yaptıklarıyla alır.

Osman Karakoç (İlyas)

Ürgütpe yaşayan az ölçekli bir toprak zenginidir. Mavi’ye aşıktır. Göreçkiler’le görecek bir hesabı olduğunu ve onun peşindedir.

Uğur Uzunel (İsmet)

Evin en küçük oğludur. Cemal ve Ali’nin gerisinde kalmış, hiç bir işe yaramayan serseri bir yapısı vardır.Ali aşık olduğu kızının kendisine değil de abisine aşık olmasından dolayı hırçınlaşacak.

Seda Akman (Yüksel Karahan)

Yüksel çok güzel alımlı 35 yaşlarında kadındır. Acıması olmayan kindar bir yapısı vardır. Çocukluğu yetimhanede geçmiştir. Yirmi yaşlarına geldiği sırada zengi bir adamla kendisinden büyük olmasına rağmen evlenerek hayatını garanti altına alarak kurtarmıştır.

İpek Tuzcuoğlu ( Elmas)

Elmas 40 yaşında ara bozucu ama alımlı bir kadındır. Geçimini fal bakarak sağlıyor. İhtiyaç duyulduğunda Muskada yapmaktadır. Hayatının başlarında besleme olarak yaşadığı konakta tecavüze uğramıştır. Kendisi bir adamla sevmediği halde evlendirilmiştir. Kocası öldüğünde yıllar sonra eski hesapları tekrar açar.

Ali Düşenkalkar (Mümtaz)

Hasibe’nin başına kendi elleriyle aşk belasını saran Mümtazdır. Kalıplı bir adamdır ve iyi bir yemek yapmaktadır. Gerçekte kebap ustadır ama elinden hemen hemen her şey gelmektedir. Karısını erkenden kaybetmiş iki kızını büyütmüş yumuşak kalpli bir adamdır. Emekliliği ile Ürgüp’te yaşamaya devam etmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir