Baraj

Baraj Kıyafetleri
Fox TV ekranlarının yeni dizisi Baraj 15 Mart 2020 tarihi ilk bölümü ile birlikte ekranlara gelmeye başlayacaktır. Deneyimli sevilen oyuncularını kadrosunda bulundurun dizinin konusunda oldukça farklı gözükmektedir. Dizi yıllar önce karşımıza bir film olarak çıkmıştı. 1977 yılı dizilerinden olan ve hala günümüzde beğenilerek izlenen dizinin filmi şimdiden merak konusu olmaya başladı. Baraj Dizi Kıyafetleri de sitemizde güncel olarak sitemizde eklenmeye devam edecektir.

Dizi Konusu

Başrollerinde Tarık Akan ve Türkya Şoray’ın 1977 yapımı filmde oynadığı Baraj filminin Fox TV ekranlarında dizi uyarlaması olarak karşımıza çıkacaktır. Dizinin başrollerinden Kadın dizisinde Arif karakterini canlandıran Feyyaz Duman, Nazım karakterine hayat verecektir. Başrol oyuncularında olan Biran Damla Yılmaz’da Nehir karakterini canlandıracaktır. Nazım ve Nehir’in internet üzerinden bir arkadaşlık sitesinde tanışmasının hikayesi konu olarak anlatılmaktadır.

İnternet üzerinden konuşurlar fakat birbirlerinin resmini dahi görmemişlerdir. İlk olarak Nehir’in fotoğrafını Nazım’a göndermesiyle her şey değişir. Fotoğrafı gören Nazım, onun çok güzel bir kız olduğunu yaş olarak da kendisinden genç olduğunu düşünür ve yüzünde bulunan yaradan dolayı kendi fotoğrafını göndermek istemez. Nazım ısrarla onunda fotoğrafını isteyen Nehir’in karşısında çaresiz kalırken başka fotoğraf göndermeye karar verir. Çalıştıkları inşaata İstanbul’daki renkli, hayattan sürgün gönderilmiş çapkın ve yakışıklı Tarık’ın resmini gönderiyor. Gördüğü resim karşısında Tarık’ı beğenen Nehir’in sürpriz şekilde baraja gelmesiyle birlikte Nazım için tüm işler karışmıştır.
Baraj Kıyafetleri ve Sponsorları
Baraj Oyuncu Kadrosu

Feyyaz Duman (Nazım): Dizinin başrol oyuncularından olan Nazım, sert micaza sahip 40-45 yaşlarından sakalları ve saçlarına beyazlar düşmüş birisidir. Barajda ustabaşı olarak çalışmaktadır. İçine kapanık ama çok disiplinli birisidir. Kimse onun geçmişi hakkında hiç bir şey bilmemektedir. Nazım arkadaşlık sitesinden yazıştığı Nehir ile geçirdiği zamanlar onun kendisini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Nehir’den gelen fotoğraf ardından Nazım için bu onu içinden çıkılmaz yola sürükleyerek Tarık’ın fotoğrafını gönderir.

Biran Damla Yılmaz(Nehir): 20-25 yaşlarında çok güzel bir kızdır. Nehir yetimhanede büyümüştür. Zerrin ile genç yaşında tanışmış ve artık onun himayesi altına girmiştir. Zerrin ise hiç de masum birisi değildir tam bir dolandırıcıdır. Bunu Nehir’e de öğretmiştir. Nehir ise durumunda insanlara verilen zarardan dolayı çok mutsuz ve huzursuzdur. Onu mutlu eden ve huzurlu olmasını sağlayan tek zamanlar ise arkadaşlık sitesinde tanıştığı Nazım ile yazışarak geçirdiği zamanlardır. Üst katında oturan şair Orhan ise onun tek dostudur. Orhan’ın ona söylediği kalbinin lafını dinle önerisi onu baraj inşaatına gitmesini sağlar. Burada geçireceği zamanlar onu hayatın geçekleri onu zor duruma sokmaya devam eder. Baraj Nehir kıyafetleri de sitemizde güncel olarak yayında olmaya devam edecektir.

Burak Yörük (Tarık): Yakışıklı,karizmatik ve kadınlarla yaşadığı ilişkiler konusunda uzmanlaşmış 20-25 yaşlarında genç birisidir. Ağzından çıkan kelimeler ile etkileyemeyeceği kızın olmadığını düşünür. Neredeyse tüm zamanını zengin kadınları tavlayarak onların paralarını yiyerek geçirmektedir. Aşka inanmayan sorumsuz birisidir. Romantizmi ve duygusallığı sadece kadınları kandırmak için kullanmaktadır. Ayarladığı kadınlar birinin babası bu durumu fark ederek, kızından yemiş olduğu paraları ona geri ödetmek için sahibi olduğu baraj inşaatına göndermesiyle her şey değişir. O artık Nazım’ın himayesi altına girmiştir. Kaçmaya çalıştığı bu yolda tüm yollar Nazım’a çıkmaktadır. Nazım’ın yerine geçen Faruk, hiç alışık olmadığı şekilde Nehir’e aşık olur. Üstelik bu başkasının yerine geçmesiyle olur.

İman Casablanca (Zahra): Baraj inşaatında aşçı olarak çalışan Halil’in karısıdır. Filörtleşmeye düşkün 20-25 yaşlarında herkesin gözdesi çok güzel bir kızdır. Herkes tarafından göz hapsinde olması kocası tarafından da farkındadır ama o kocasını parmağında oynatmaktadır. Yaptıkları evlilik formalitedir. Onun tek düşüncesi vardır oda barajdan kurtulmaktır. Bunun için gözünü Tarık’a diker. Bu durum zamanla oluşacak olan Nehir ve Tarık aşkı için tehlike olmaya başlayacaktır.