Dizilerde Kaza Sahneleri Nasıl Çekiliyor?


Dizilerde Merdivenden Düşme Sahneleri Nasıl Çekiliyor?

Dizilerde Kaza Sahneleri Nasıl Çekiliyor? herkes tarafından merak edilen konulardan biriydi. Biz de sizler için bu konuda ufak bilgiler vermek istiyoruz. Dizileri izlerken merdivenden düşen oyunculara birçok sahnede şahit oluyoruz. Ama bu sahnelerin nasıl çekildiğine dair bir fikrimiz yok. Aslına bakılacak olursa dizi sahnelerinin yanı sıra normal hayatta da başımıza gelen en çok kazalardan biridir. Düşünsenize hiç merdivenden yuvarlanmadınız mı? O, en çok heveslenip hazırlandığınız özel davetlerde merdivenden yuvarlanma kabusunu eminim yaşayan vardır. Bu doğal hayatın içerisinde yer alan trajik komedi olaylardan biri. Fazilet Hanım ve Kızları, Kırgın Çiçekler, Ufak Tefek Cinayetler, Kanatsız Kuşlar ve daha fazla dizide gerçekleşen bu merdiven kazaları sizler için oldukça endişe edici olmuştur.

Trendyol bikini indirimleri
Trendyol bikini indirimleri fırsatlarını hemen inceleyin.
Dizi çekimleri
Dizi çekimlerinden bir görsel.
Morhipo bikini indirimleri
Morhipo bikini indirimleri başladı fırsatlar için hemen inceleyiniz.

Tüm Dizi Kıyafetleri için tıklayınız.

Dizilerde Gerçekleşen Kazalar Nasıl Çekiliyor?

Dizilerde Kaza Sahneleri Nasıl Çekiliyor? En dehşete düşüren sahneler bizleri etki altına alıyor. Büyük trafik kazaları, denize uçan araçlar, patlayan bombalar ve daha fazlası dizi- film çekimlerinde oldukça rastladığımız olaylardır. Peki, bu büyüleyici kazalar nasıl çekiliyor? Bunu herkes merak eder. Bu sebeple izlediğimiz bir sahnenin hemen kamera arkasını incelemek ve nasıl çekildiğini görmek isteriz. Birçok çekilen görüntüler kamera birleştirme yöntemiyle bizlere göz yanılgıları yaşatır. Bu da gözlerimize inanmamamıza neden olur. Bir trafik kazası sahnesinde araçlar boş ve genel olarak figüranlar kullanılır. Uçma sahnelerinde ise bir stüdyoda yeşil zemin üzerinde görsellerin birleştirilmesi ile gerçekleşiyor. Gizli halatlarla destekleniyor ve her açıdan birçok kamera kullanılıyor.

Trendyol indirim fırsatları
Trendyol indirim fırsatları için Tıklayınız.

Sefirin Kızı Dizi Kıyafetleri için tıklayınız.

Çarpışma dizisi kaza sahnesi
Çarpışma dizisi kaza sahnesi.
Morhipo market indirimi
Morhipo market indirimi için hemen fırsatları yakala! Şimdi incele!
Morhipo indirimleri
Morhipo yaz indirimleri için hemen incele!

 

 

 

 

 

 

 

 

Çekimlerin çoğu bilgisayar üzerinde denetlenip düzenlenir. Kamera hataları hepsi takip edilerek yeniden düzeltilir. Siz Titanic filmini izlerken ne kadar etki altında kaldığınızı bir düşünün… O tonlarca ağırlığındaki gemi nasıl oldu da koskoca okyanusta boğuldu? Sizce bu çekimler nasıl gerçekleşti? Okyanus olarak gördüğünüz yer aslında bir havuzdu. Halat ve gizli kaldıraçlar sayesinde denize düşen insan görüntüleri çekilmişti. Geminin okyanusa batması da bilgisayar eşliğinde çekildi. Ve insanlar tabi ki de havuz içerisinde çekimlere dahil oluyordu. Bu en çok ses getiren filmlerden biri olduğu için oldukça merak konusu olmuştu.

Titanic film çekimleri
Titanic film çekimlerinden bir görsel.

 

 

 

www.ruz4.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir