Söz Dizisi Gerçek Hikayesi

SÖZ Dizisi Gerçek Kahramanlar

Sıradan bir asker dizisi gibi gözükse de aslında “SÖZ”‘ ün oyuncuları gerçekte birer kahraman. Söz Dizisi Gerçek Hikayesi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Dizide Özel Kuvvetler Timi’nin hikayesi anlatılmaktadır. Dizi de ki sahnelerin gerçekliğiyle bağlantısı ise yadsınamaz bir gerçek. Söz Dizi Müzikleri gerek şehitlerin anılmasıyla izleyiciyi ekran karşısına kilitlemekte.  Türkiye geçmişi, ülkenin gerçekleri ve yaşanan olaylara değinilmesi ise izleyicinin kendindeki yaşamından bir şeyler bulmasını sağlamaktadır.

“İLK SALDIRI”

Dizi 28 Haziran’da Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirilen saldırıyla başlayıp benzer olay örgüleri ile devam etmekte.

“VURUN KOMUTANIM”

Geçtiğimiz bölümlerde Üsteğmen Yavuz Karasu, Çolak’ın eline esir düşmüştü. Kurtulamayacağını ve kurtarılamayacağını anlayınca bulunduğum binayı “Vurun Komutanım” demişti. Bile isteye vatanı uğruna kendini feda etmek istemişti. Ancak Yavuz Üsteğmen bu saldırıdan şans eseri kurtulmuştu.

Söz kahraman Acar

Söz Dizisi Gerçek Kahramanları

Bu sahnenin gerçekliği ise şu şekilde;

1997 yılında K. Irak’ta Özel Kuvvetler Timi çatışma halindeydi. Aydoğan Aydın, Irmak 117 lakabıyla telsizden şöyle geçmişti;” peşmergeler dayanamıyor, önümde ki mevzi düştü, çok zor durumdayız bulunduğum yeri ateş altına alın” talimatı verip kendini feda etmek istedi. Irmak 117’ye ise 3 gün sonra ulaşabildi. Şans eseri kurtulmuştu. Aydoğan Aydın daha sonrasında helikopter kazasında şehit düşmüştü. Aynı helikopter kazasında şehit düşen Yüzbaşı Songül Yakut ise dizide Özel Kuvvetler Subayı Songül Yüzbaşı olarak canlandırılmıştı.

“EREN BÜLBÜL”

Dizide Başçavuş Ateş’e teröristlerin yerini köyde çobanlık yapan bir çocuğun göstermesi ile Eren Bülbül’ün şehadeti benzerlik göstermekte. Dizi de çekilen sahne Eren şehit olmadan önce çekilmişti. Sanki bu sahne bu kara olayın habercisiydi. Eren, askerlere teröristlerin yerini göstermek istemiş ancak teröristlerin komplosuyla şehit düşmüştü.

Söz Dizisinde Giyilen Kıyafetler için tıklayınız

Dizide yaşanan sahnelerin gerçekliği ve zorluğu oyuncuları fazlasıyla etkilemişti. Öyle ki oyuncular Irak sınırında ki askerlere ziyarette bulunmuş ve yaşadıkları zorluklara tanıklık etmişlerdi.

Her ne kadar Tim’in hikayesi desek de oyuncuların her biri gerçek birer şehidi canlandırıyor. O kahramanlar ise dizide oyuncuların soyadları ile hayat buluyor. Söz Dizisi Gerçek Hikayesi onlar birer kahramandır. 

Söz Dizisi Gerçek Hikayesi (2)

söz dizi kahramanları

 

 

“GERÇEK KAHRAMANLAR”

Songül Yakut-Ezgi Çelik

Yarbay Erdem Korkmaz- Şehit İstihkam Er Uğur Korkmaz

Uzman Çavuş Feyzullah Altıparmak- P.Asb.Kd.Çvş. Okan Altıparmak

Üstçavuş Fethi Kulaksız-Şehit J.Bnb.Aslan Kulaksız

Üsteğmen Zafer Yaman-Nejat Yaman Sıhhiye Uzman Çavuş

Başçavuş Ateş Acar-Polis Memuru Muhammed Acar

Üstçavuş Mücahit Serdengeçti-Osman Yüksel Serdengeçti

Söz Dizisi gerçek kahramanlar Söz Dizisinin kahramanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir